Wyjazdy na narty do Włoch

 Filtruj wyjazdy
Filtruj wyjazdy

Kategoria wiekowa

  • Flag francja
  • Flag wlochy
  • Flag austria
  • Flag szwajcaria
  • Flag polska

Cechy wyjazdu

OK

Alpy włoskie

Jazda na nartach lub desce we włoskich Alpach to duża szansa na piękną pogodę w ziemie i delektowanie się pobudzającym espresso z widokiem na imponujące masywy górskie. Można tu zaobserwować liczne wpływy niemieckie i francuskie, w związku z położeniem większości większych ośrodków narciarskich przy granicy z innymi alpejskimi krajami.  

Dolomity

Dolomity to pasmo górskie w połnocno-wschodniej części Włoch, gdzie znajdują się jedne z najbardziej znanych włoskich ośrodków narciarskich. W 2009 roku Dolomity zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie stanowią one wyraźnego łacucha górskiego, składają się raczej z grup skalnych oddzielonymi głębokimi dolinami. Stąd krajobraz Dolomitów jest nieco inny niż ten spotykany w innych częściach Alp.

Wyjazdy narciarskie do Włoch

Dolomity stanowią bardzo atrakcyjny rejon i są licznie odwiedzane przez narciarzy i snowboardzistów.  W Livingno od lat można spotkać dużo turystów z Polski, którzy cenią sobie ten ośrodek narciarski również za liczne bary, restauracje i imprezowy klimat. Z kolej Val Gardena i Cortina d'Ampezzo to raj dla narciarzy i snowboardzistów, którzy lubią wolniejszą jazdę wśród przepięknych krajobrazów. Ten kierunek szczególnie upodobały sobie osoby korzystające z oferty wyjazdów rodzinnych.